Home > Skrzynka z ...

Menu jadalni 07.10-11.10, 14.10-18.10

Skrzynka zaufania

Kochani!

Z radością chcemy Wam oznajmić, że przywracamy do życia naszą Szkolną Skrzynkę Marzeń :))
    Teraz będzie to Szkolna Skrzynka Zaufania:)

Każdy z Was może do niej wrzucać swoje uwagi o tym, co dzieje się w szkole, o problemach, jakie są dla Was ważne lub trudne. Ta skrzynka to też szansa na to, by w naszej szkole wszyscy czuli się bezpiecznie, by atmosfera była przyjazna.

Jak działa SKRZYNKA:

Jeśli coś Was niepokoi, denerwuje, macie trudności lub pytania, ale z różnych powodów nie chcecie przyjść z nimi bezpośrednio do psychologa lub pedagoga, opiszcie je na karteczkach i wrzućcie do SZKOLNEJ SKRZYNKI ZAUFANIA! Znajdziecie ją między drogą na jadalnię, a szatniami klas młodszych. Skrzynka jest opróżniana w każdy piątek, a w ciągu następnego tygodnia psycholog i pedagog zajmują się rozwiązywaniem spraw opisanych na karteczkach.

Zasady korzystania ze skrzynki zaufania:

Otrzymasz wsparcie w każdym problemie, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Nie ma problemów ważnych i nieważnych - możesz pisać w każdej sprawie, która jest dla Ciebie ważna i trudna.

Reaguj, gdy Tobie lub innym dzieje się krzywda bądź jesteś świadkiem agresji. Wspólnie rozwiążemy każdy problem.

Pisząc do nas możesz podpisać swój list (np. imię i klasa) - ułatwi nam to rozwiązanie problemu.

Zapewniamy dyskrecję. Wszystko o czym nam powiesz, będzie tajemnicą, chyba że zagrażałoby to Twojemu życiu bądź zdrowiu.

Zapewniamy, nikt Cię nie będzie oceniać. Jesteś ważna/y niezależnie od tego, w jakiej sprawie napiszesz.

Każde zgłoszenie będzie traktowane z dyskrecją, szacunkiem i indywidualnie.

Pomoc, jaką zorganizujemy, zależeć będzie od rodzaju zgłoszonej sprawy.

Nie używaj brzydkich słów (wulgaryzmów), nie obrażaj.

Nie zaśmiecaj skrzynki!

Nie traktuj korespondencji jako żartu lub formy obmowy kogoś.

Dzięki Waszym sygnałom będziemy mogli skutecznie reagować w sytuacjach dla Was trudnych i zapewnić Wam pomoc i wsparcie.

Dla Nas każda Wasza sprawa jest ważna, każdy problem istotny!!

Kasia Peć, Kasia Tołwińska-Kielar, Kuba Marcfeld