Home > Morska par ...

Informacje podstawowe

Morska partnerem konferencji organizowanej przez Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku

rok szkolny 2024/2025
    Menu jadalni 07.10-11.10, 14.10-18.10

21 marca odbyła się konferencja organizowana przez Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku, której byliśmy partnerem. Tematem była zwiększająca się ilość prób samobójczych podejmowanych przez dzieci i młodzież. W wydarzeniu na naszym profilu na Facebooku, można znaleźć link do nagrania z konferencji - zachęcamy do obejrzenia.

W Radio Plus o tym, co powinno zwrócić uwagę rodziców i nauczycieli, mówiła Aleksandra Musielak - nasza psycholożka i wicedyrektorka. Bądźmy czujni! Link do wywiadu Pod poniższym linkiem:

WYWIAD

Podsumowanie konferencji mogą Państwo znaleźć pod poniższym linkiem:

PODSUMOWANIE

Liczba zachowań samobójczych wśród dzieci i młodzieży wzrasta z roku na rok. W ubiegłym roku w pomorskiem było 291 usiłowań popełnienia samobójstwa, z czego 14 skończyło się śmiercią. W styczniu i lutym tego roku sześćdziesiąt młodych osób próbowało odebrać sobie życie. Dwóch niestety nie udało się uratować. Jest to tendencja rosnąca w każdym z województw. Pomorskie zajmuje w tym rankingu pierwsze miejsce.

Pandemia i wojna w Ukrainie są uznawane za jedne z powodów zwiększenia się liczby depresji i prób samobójczych wśród młodzieży. Wiąże się z odczuwaną przez nich niemocą.

Pomocy można szukać np. poprzez telefon zaufania 116 111, u lekarza rodzinnego czy w Poradniach psychologiczno pedagogicznych.