Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Kochani uczniowie!

Rusza Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego hasłem przewodnim w tym roku jest "Tu kwitnie wyobraźnia".

Z tej okazji zapraszam:

• klasy 1-3 do udziału w konkursie "Drzwi do książki" polegającym na udekorowaniu drzwi do swoich sal lekcyjnych ozdobami nawiązującymi do wybranej przez klasę książki, bajki lub wiersza.

Do wykonania ozdób można używać różnych materiałów, ale zabrania się przymocowywania ozdób za pomocą sposobów mogących uszkodzić powierzchnię drzwi.
    Liczą się:
    - pomysłowość i kreatywność,
    - pracochłonność,
    - estetyka wykonania,
    - nawiązanie do utworu.

Dekoracja drzwi powinna nastąpić najpóźniej do 20.10.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25.10.

Każda klasa otrzyma dyplomy za udział, zaś trzem klasom za najbardziej kreatywne i nawiązujące do dzieła literackiego drzwi zostaną przyznane upominki. Zdjęcia drzwi pojawią się na stronie szkoły oraz na Facebooku.

• uczniów klas 4-8 konkursie fotograficznym "Sleeveface - ubierz się w książkę" na najciekawsze selfie z książką.

Zdjęcie powinno zostać wykonane metodą sleeveface i przesłane do dnia 20.10 na adres biblioteka@morskaszkola.pl . Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25.10.

Co to sleeveface? To zdjęcia przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki lub czasopisma częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, śmieszne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Należy tak zapozować lub ustawić się do zdjęć, aby poza stała się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier.

Na 3 najbardziej kreatywne zdjęcia czekają upominki, zaś każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom oraz dodatkowe punkty z zachowania. . Wszystkie fotografie zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły i Facebook`u.

Ponadto, 10 Października wszystkich chętnych uczniów zapraszam na "Przerwę na planszówkę" z okazji obchodów Dnia Gier Planszowych.

Widzimy się na długich przerwach:

• 11:15 - 11:30
  • 12:15 - 12:35
  • 13:20 - 13:40
  • 14:25 - 14:45

i spędzamy czas na planszówkowaniu! A o godz. 10:10 zachęcam wszystkie klasy do spędzenia razem czasu i zorganizowania własnej klasowej przerwy na planszówkę.

Spotkanie przy grach planszowych to świetny sposób na relaks i ciekawą rozrywkę ale też to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi, dlatego zachęcam byście tego dnia poplanszówkowali również w domach, z rodzicami i dziadkami, rodzeństwem i kolegami. Podzielcie się jak wyglądał wasz planszówkowy wieczór wysyłając zdjęcia na adres biblioteka@morskaszkola.pl