Home > Kolejna bu ...

rok szkolny 2024/2025
    Menu jadalni 07.10-11.10, 14.10-18.10

Kolejna budka akustyczna w Morskiej

Kolejna budka akustyczna pojawiła się na korytarzu Morskiej Szkoły Podstawowej. Tym razem stanęła na drugim piętrze, nieopodal sali informatycznej.

Spośród pozostałych kabin wyróżnia ją wielkość, ponieważ może ona pomieścić do 4 osób jednocześnie. Taka przestrzeń umożliwi naszym nauczycielom prowadzenie zajęć w małych grupkach. Podobnie jak inne budki wyposażona jest w wewnętrzny system wentylacji, nowoczesny sprzęt informatyczny oraz tłumi hałasy pochodzące z zewnątrz.

Kabina w odróżnieniu od swoich mniejszych koleżanek nosi imię Janusza Korczaka - wybitnego polskiego pedagoga, lekarza i pisarza. Był on orędownikiem poszanowania praw dziecka w przestrzeni publicznej. Wśród prac literackich jakie napisał z myślą o młodych czytelnikach najbardziej znane są powieści o Królu Maciusiu. Opowiadają one o małym chłopcu, synu króla. Po śmierci ojca (matka umarła już wcześniej) Maciuś zostaje królem. Z początku uzależniony od ministrów i etykiety jest traktowany jak rozpieszczony maluch. Chce jednak pokazać, że jest odważny jak jego przodkowie. Gdy w kraju wybucha wojna, Maciuś z przyjacielem Felkiem przebiera się za zwykłego żołnierza i wyrusza na front. Tam uczy się pokory, szacunku dla życia, a jednocześnie bycia wytrwałym i opanowanym w każdej sytuacji.