Home > Cykl spotk ...

rok szkolny 2024/2025
    Menu jadalni 07.10-11.10, 14.10-18.10

Cykl spotkań dotyczących obecności w polskiej szkole dzieci z Ukrainy

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz redakcja kwartalnika „Języki Obce w Szkole” zaprasza nauczycieli na cykl czterech bezpłatnych spotkań poświęconych tematowi obecności w polskiej szkole uczniów – uchodźców z Ukrainy. Zaproszenie kierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów (nie tylko nauczycieli języka polskiego i nauczycieli języków obcych), nauczających w klasach, do których na przestrzeni kilku ostatnich tygodni dołączyły dzieci z rodzin uchodzących z Ukrainy. Spotkania będą przeprowadzane w trybie zdalnym (na platformie Zoom) w cztery kolejne wtorki kwietnia, zgodnie z poniższym harmonogramem.

Lp. Termin Temat Prowadzący
    1. 5.04.2022 r., godz. 19:00–20:30 Uczeń ukraiński w polskiej szkole – pedagogika wielokulturowości dr Krystyna Kamińska, Uniwersytet Warszawski, pedagog, kulturoznawca
    2. 12.04.2022 r., godz. 19:00–20:30 Kiedy polszczyzna nie jest językiem pierwszym, czyli o nauczaniu języka polskiego jako obcego dr hab. Anna Seretny, Uniwersytet Jagielloński, glottodydaktyk
    3. 19.04.2022 r., godz. 19:00–20:30 Polszczyzna w szkole, czyli o języku używanym na lekcjach dr Beata Jędryka, Uniwersytet Warszawski, glottodydaktyk, logopeda
    4. 26.04.2022 r., godz. 19:00–20:30 Język polski dla Ukraińców dr Dominika Izdebska- -Długosz, Uniwersytet Jagielloński, glottodydaktyk

Cykl spotkań traktowany jest jako całość, zatem zgłaszając chęć udziału, należy zaplanować we wszystkich czterech webinariach. Ze względów technicznych liczba osób, które mogą uczestniczyć w każdym spotkaniu, jest ograniczona – zaproszenie (link) do udziału zostanie rozesłane zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Aby się zarejestrować, należy do 3 kwietnia br. (niedziela) wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIA (dostępny pod adresem: https://tiny.pl/9kdsl).

Link do spotkania zostanie przesłany do zakwalifikowanych osób w poniedziałek, 4 kwietnia.

Zapraszamy do udziału!