GDAŃSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCA 2024

GDAŃSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCA 2024

Kochani Ósmoklasiści, Drodzy Rodzice,

16 marca 2024 startuje kolejna edycja Gdańskiego Tygodnia Zawodowca, podczas którego będzie można zapoznać się z ofertą szkół publicznych zawodowych dostępnych na terenie miasta.

Jak co roku Miasto Gdańsk przygotuje szereg wydarzeń:

• Publikacja nowego przewodnika po szkołach średnich 2024/2025
  • 16.03.2024 r. Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych 10:00-15:00 AMBEREXPO Żaglowa 11 WSTĘP WOLNY:
    Strefa doradztwa; Stoiska szkół (15 szkół zawodowych i 19 szkół ogólnokształcących; Stoisko informacyjne z zakresu zasad rekrutacji oraz nowy Przewodnik po Szkołach średnich 2024/2025);

MAPA TARGÓW

• Gala X Konkursu Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej
  • Prezentacja nowego narzędzia EDUMAPA.COM

18.03 – 22.03. 2023 r.
Dni otwarte w gdańskich szkołach zawodowych, podczas których będzie można m. in. zapoznać się z oferowanymi profilami, zwiedzić pracownie zawodowe, warsztaty, poznać zaplecze rekreacyjno-sportowe. Szkoły czekają na młodzież zgodnie z poniższym harmonogramem w godzinach 10:00-14:00:

18.03.2024 r. (poniedziałek):

• Pomorskie Szkoły Rzemiosł, ul Sobieskiego 90 Gdańsk;
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, ul. Smoleńska 5/7 Gdańsk
  • Państwowe Szkoły Budownictwa, al. Grunwaldzka 238 Gdańsk;

19.03.2024 r. (wtorek):

• Zespół Szkół Samochodowych, ul. Elbląska 54/64 Gdańsk;
  • Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych, ul. Czyżewskiego 31 Gdańsk;
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 2, ul. Zgody II 6 Gdańsk

20.03.2024 r. (środa):

• Szkoły Ekonomiczno-Handlowe, ul Seredyńskiego 1A Gdańsk;
  • Zespół Szkół Morskich, ul. Wyzwolenia 8 Gdańsk;
  • Zespół Szkół Kreowania Wizerunku, ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 25 Gdańsk

21.03.2024 r. (czwartek):

• Zespół Szkół Energetycznych, ul. Reja 25 Gdańsk;
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 1, ul. Batorego 26 Gdańsk;
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, al. Hallera 16/18 Gdańsk.

22.03.2024 r. (piątek):

• Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, al. Legionów 7 Gdańsk;
  • SOiT Conradinum, ul. Piramowicza 1/2 Gdańsk
  • Zespół Szkół Łączności, ul. Podwale Staromiejskie 51/52 Gdańsk.

22.03.2024. Konferencja dla 8-klasistów "Technikum jest OK" oraz wykład podsumowujący Gdański Tydzień Zawodowca pt. "Jak wybrać ściezkę edukacyjną, aby nadać swojemu życiu sens", który poprowadzi dr Jarosław Marek Spychała

Jak co roku w Gdański Tydzień Zawodowca włączyło się Centrum Rozwoju Talentów, które zaprasza na:

• 18 marca (poniedziałek), godz. 8:00-17:30 Otwarte konsultacje z doradcą zawodowym - Zapraszamy uczniów i uczennice klas ósmych wraz z rodzicami na indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym. Podczas spotkania odpowiemy na pytania dotyczące wyboru ścieżki edukacji i przeprowadzimy podstawową rozmowę doradczą. Możliwe będzie również ustalenie terminu kolejnej konsultacji, w celu kontynuowania procesu. Konsultacje odbywają się w formie otwartej, w tym dniu nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, ale należy liczyć się z ewentualnym ok. 30-minutowym oczekiwaniem.

• 19 marca (wtorek), godz. 16:00-18:00 Warsztaty dla ósmoklasistów i ósmoklasistów: Muszę wybrać szkołę, tylko jaką? Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Jaki profil, jaki zawód? Wybór szkoły i klasy to ważna i wcale nie taka łatwa decyzja. Dlatego Centrum Rozwoju Talentów przychodzi z pomocą i zaprasza na warsztaty tych, którzy jeszcze nie wiedzą, w jakim kierunku pójść. Uczestnicy otrzymają wiedzę o możliwościach edukacyjnych – rodzajach szkół i rekrutacji.  Dowiedzą się, co jest ważne i co brać pod uwagę przy wyborze. Nie zapomniano też o podkreśleniu mocnych stron i talentów. Młodzież otrzyma pigułkę ważnych informacji, którą muszą posiadać przed podjęciem decyzji o dalszym kształceniu.
    • Warsztaty skierowane są do uczniów i uczennic klas ósmych. Zapisu musi dokonać rodzic lub opiekun prawny.
    • Ważne: zapraszamy osoby, które nie uczestniczyły już w zajęciach grupowych z klasą w Centrum Rozwoju Talentów, ze względu na powtórzenie treści.
    • Na warsztaty obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie

• 20 marca (środa), godz. 16:30-17:30 Webinarium dla rodziców: Moje dziecko wybiera szkołę – co warto wiedzieć? To spotkanie dla rodziców i opiekunów, dotyczące wsparcia młodzieży w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Zainteresowani dostaną niezbędne informacje, które pozwolą pomóc ósmoklasistom i ósmoklasistkom zarówno w wyborze odpowiedniej szkoły, jak i w formalnym procesie rekrutacji.

Podczas webinarium:

• poruszymy zagadnienia emocji dziecka oraz jego rodziny w okresie przygotowań do egzaminu i rekrutacji,
  • porozmawiamy o znaczeniu predyspozycji i zainteresowań zawodowych w wyborze szkoły,
  • omówimy harmonogramy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, kryteria i regulaminy,
  • przedstawimy ścieżki rozwoju po szkole ponadpodstawowej.

Na webinarium obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji na stronie

ZAPRASZAM WSZYSTKICH ÓSMOKLASISTÓW DO UDZIAŁU W GDAŃSKIM TYGODNIU ZAWODOWCA!

Monika Przystał
Wasz szkolny doradca zawodowy