Włącz wersję graficzną

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Jesteś tutaj:

Home > Upamiętni ...

Upamiętnienie naszego Patrona na Kilimandżaro

Sprawdź szybko

PLAN LEKCJI
Pobierz plan lekcji
zobacz
E-dziennik
Sprawdź oceny
zobacz
KONKURSY
Weź udział w jednym z konkursów!
zobacz
Jadłospis
Menu jadalni
zobacz

Upamiętnienie naszego Patrona na Kilimandżaro

Tablica znalazła się na przełęczy Stella Point (5756 m npm), tuż pod szczytem. Tablicę zamontowali podróżnicy pod przewodnictwem Karola Adamskiego i Jerzego Kostrzewy.

Pomysłodawcami akcji są podróżnicy Karol Adamski, Jerzy Kostrzewa i Joanna Woińska. Aleksander Doba zmarł 22 lutego 2021 roku, w wieku 74 lat, na najwyższym szczycie Afryki Kilimandżaro, tuż po realizacji swojego marzenia, jakim było zdobycie Uhuru Peak.

- Chcąc utrwalić w pamięci tego wielkiego sportowca i "Podróżnika Roku 2015 National Geographic" wyszliśmy z inicjatywą umieszczenia pamiątkowej tablicy poświęconej Aleksandrowi Dobie u podnóża Kilimandżaro w Tanzanii - mówią inicjatorzy akcji. - Chcemy, żeby przypominała wszystkim o tym jakim był człowiekiem, co sobą reprezentował i jakie miał aspiracje.

Zgodnie z relacją uczestników wyprawy, w wiosce Machame (skąd śp. A. Doba wyruszył na ostatnią wyprawę), dwóch pastorów poświęciło tablicę a chór gospels zaśpiewał pieśń na drogę.
Na tablicy obok wizerunku pana Olka w kajaku znajduje się napis "Nie bójmy się marzyć". To słowa podróżnika, który zawsze mówił, że marzenia są po to, by je realizować. Niezależnie od wieku.

Kalendarz

Rozwijamy talenty - zadania dodatkowe

Zachęcamy uczniów klas 4-8 do korzystania z zakładki!
Więcej informacji

KONKURSY

Weź udział w jednym z konkursów!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!

Więcej informacji
Dane kontaktowe

80-809 Gdańsk

ul. Rogalińska 17

+48 58 325 68 68

biuro@morskaszkola.pl

Bądź z nami