Patron - Aleksander Doba

Patron - Aleksander Doba

ALEKSANDER DOBA NASZYM PATRONEM

ZAWSZE TRZEBA ZACZYNAĆ OD MARZEŃ. POTEM PLANY. NO I TRZEBA SPRZĄTAĆ ŚMIECI Z RZEKI, BO JA POTEM KAJAKIEM NIE MOGĘ SIĘ PRZEBIĆ” – Aleksander Doba

Morska Szkoła doczekała się swojego Patrona. Jest nim polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca Aleksander Doba. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

Od 25 października 2018 roku nazywamy się Morska Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Doby.

Poniżej krótka relacja Polsat News Pomorze z uroczystości: