ALEKSANDER DOBA NASZYM PATRONEM

ZAWSZE TRZEBA ZACZYNAĆ OD MARZEŃ. POTEM PLANY. NO I TRZEBA SPRZĄTAĆ ŚMIECI Z RZEKI, BO JA POTEM KAJAKIEM NIE MOGĘ SIĘ PRZEBIĆ” – Aleksander Doba

Wkrótce Szkoła Morska doczeka się swojego Patrona. Będzie nim polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca Aleksander Doba. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

25 października 2018 roku Szkoła Morska otrzyma imię Aleksandra Doby. Przygotowania do nadania szkole imienia trwają od początku bieżącego roku szkolnego. Uczniowie poznają historię podróżnika podczas lekcji wychowawczych. W klasach powstają okolicznościowe gazetki poświęcone kajakarzowi oraz plakaty.