Home > Otwarty wy ...

Otwarty wykład na Politechnice Gdańskiej klasy 7 i 8

Otwarty wykład na Politechnice Gdańskiej klasy 7 i 8

20 listopada klasa 7a 7b 8a udały się na wykład otwarty na Politechnikę Gdańską organizowany na wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Oprowadzono także dzieci po gmachu głównym PG, odwiedziły Dziedziniec Heweliusza, na którym znajduje się wahadło Foucaulta.

Dzieci odwiedziły także laboratoria Katedry Ciała Stałego, gdzie widziały pomieszczenia klimatyzatorowni, piecownię, laboratoria chemiczne, spektrograf rentgenowski, mikroskop elektronowy, obserwowały ciekły azot, oraz oddziaływanie heksafluorku siarki. SF6.

Zobaczyły także urządzenie XPS do badań w wysokiej próżni, oraz Glovebox do badań substancji wybuchowych.

W holu  podczas oczekiwania dzieci mogły zrobić sobie fotografię z "wewnątrz" kryształu.