JAKIE ZNASZ ZAWODY? konkurs dla klas 1-4

Menu jadalni 06.05-10.05

JAKIE ZNASZ ZAWODY? konkurs dla klas 1-4

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie „Jakie znasz zawody?”

Organizatorem konkursu jest Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie, a realizatorem jest Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu. Pomorska Izba Rzemieślnicza MSP jest koordynatorem etapu regionalnego konkursu.

Cele konkursu:

1. Wspieranie założeń dydaktyczno-wychowawczych programu realizowanego w klasach I –IV.
  2. Pogłębienie wiedzy młodzieży na temat otaczającej ich rzeczywistości społecznej i budowanie w nich szacunku dla pracy innych, w nawiązaniu do podstawy programowej.
  3. Kształtowanie pozytywnego wizerunku rzemiosła i wykwalifikowanej pracy zawodowej.

Wymagania dotyczące prac konkursowych

1. zdjęcia ilustrujące wybrany przez ucznia zawód (Preferowany jest zawód rzemieślniczy, patrz zał. nr 4), należy przesłać na papierze fotograficznym o wymiarach 20 x 30 cm,
  2. pracę fotograficzną należy opisać na odwrocie zgodnie z załączonym formularzem zgłoszeniowym (zał. nr 1). Za opisanie pracy odpowiedzialny jest nauczyciel ucznia,
  3. do każdej pracy należy dołączyć – przyczepić zał. nr 2 będący: • zgodą na przetwarzanie danych osobowych autora pracy, • zgodą na nieodpłatną publikację pracy, • zgodę na publikację wizerunku (zał. nr 3) od każdej osoby uwiecznionej na fotografii – pracy konkursowej.
  4. każdy uczestnik może przygotować tylko jedną pracę konkursową,
  5. prace konkursowe powinny być przesłane przez placówki szkolne wraz z dołączonym do każdej pracy: • formularzem zgłoszeniowym (zał. nr 1), • zgodą na przetwarzanie danych osobowych autora pracy i zgodę na nieodpłatną publikację pracy (zał. nr 2), • zgodą na publikację wizerunku (zał. nr 3) od każdej osoby uwiecznionej na fotografii – pracy

Brak któregoś z w/w załączników powoduje wykluczenie pracy z konkursu.

Na etapie regionalnym, prace należy dostarczać osobiście lub przesyłać pocztą, na poniższy adres, do 15 kwietnia 2024 roku.

Pomorska Izba Rzemieślnicza
ul. Piwna 1/2, 80-831 Gdańsk, pokój 209

WAŻNA INFORMACJA!

Pragniemy podkreślić, że konkurs skupia się na ZAWODACH RZEMIEŚLNICZYCH, dlatego wyżej oceniane będą prace, które w swojej formie: plastycznej, fotografii lub filmu będą przedstawiać zawody rzemieślnicze (wykaz zawodów stanowi załącznik nr 4 do regulaminów).

Uczestnikami ogólnopolskiego etapu Konkursu są zdobywcy trzech pierwszych miejsc na etapie regionalnym.

Regulamin konkursu znajduje się DO POBRANIA na dole strony!