Home > DZIEŃ DZI ...

Scenariusz imprezy z okazji dnia dziecka 31.05.2019
w morskiej szkole podstawowej
im. aleksandra doby

Prowadzące : Karolina Świder i Amelia Mikuła w strojach Minionków.

Stanowiska z atrakcjami: Nauczyciele według przydziału

Rozpoczęcie imprezy: godzina 09:00.

Zakończenie imprezy: godzina 14:00

Miejsce: boisko w Morskiej szkole Podstawowej im. Aleksandra Doby.

Przebieg Dnia Dziecka:

09:00 przywitanie wszystkich przybyłych uczniów,

POWITALNY TANIEC ANIMACYJNY „ Mini disco Hello” oraz MORSKI TANIEC „ Baby shark”. Pierwszy konkurs taneczny, zapraszamy chętnych do zabawy: „ Najlepszy tancerz/ tancerka” – do dwóch utworów muzycznych: „ Tańcz, tańcz … disco kids” ; „ Do białego rana disco kids”.

09:20 dzieci rozchodzą się do stanowisk kulinarnych oraz tych z atrakcjami, w tym czasie przygotowanie do PRZEDSTAWIENIA TEATRALNEGO „ KOZIOŁEK MATOŁEK”. W tle hity dziecięce typu Majka Jeżowska i inne.

Stanowiska:

- wata cukrowa i gofry

- kiermasz charytatywny: breloki z filcu, squishi

-popcorn

10:00 PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT: „KOZIOŁEK MATOŁEK” ( w formie piknikowej, aktorzy na krzesłach) z udziałem uczniów klas 3 i dwójki uczniów z klasy 4.

Przedstawienie poprzedzone będzie krótkim quizem z nagrodami dotyczącym wiedzy o teatrze.

Na koniec przedstawienia uroczyste wręczenie dyplomów aktorom wraz z nagrodami.

10:40 STANOWISKA Z ATRAKCJAMI ORAZ KONKURENCJE SPORTOWE w tym czasie sprzątnięcie ze sceny rekwizytów teatralnych. W tle muzyczka dla dzieci.

- malowanie buziek

- konkurencje sportowe ( rzuty do kosza , strzały na bramke, wyścigi w workach , skok w dal , przeciąganie liny )

10:40 – 11:10 – konkurencje dla klas 1-3

11:20-11:50 – konkurencje dla klas 4-8

- klasowy konkurs z opiekunami (kredą): „ Morska Szkoła Oczami Naszych Uczniów:”

- stanowiska z jedzonkiem : wata, gofry, popcorn

11:50 - 12:20 Wielki tor przeszkód

12: 20 BLOK zabawy ruchowo – tanecznych ze sceny : tańce animacyjne, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

12: 35 WIELKA NIESPODZIANKA PINIATY WYPEŁNIONE CUKIERKAMI, dzieci ustawiają się w pociągi i uderzają w piniaty ( 3 naraz ze względu na ilość dzieci, każdy nauczyciel ma swoją piniatę i grupę dzieci). Po uderzeniu w piniatę i zebraniu cukierków, dzieci mogą ODWIEDZIĆ STANOWISKA Z ATRAKCJAMI.

13:00 WYSTĘPY ARTYSTYCZNE : „ Grupa Harcerzy”. W tym czasie obok sceny rozłożona zostaje FOTOBUDKA, gdzie uczniowie mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie wykorzystując śmieszne gadżety.

13:30 MORSKI POCIĄG TANECZNY DO BALONOWEJ KRAINY ZWIERZACZKÓW CUDACZKÓW : do końca imprezy skręcanie zwierzaczków z balonów modelinowych.

14:00 ZAKOŃCZENIE DNIA DZIECKA I WSPÓLNE ZAŚPIEWANIE
„STO LAT” NASZYM POCIECHOM.