Warsztaty EkoCity- gramy o przyszłość Ziemi!

WARSZTATY EKOCITY- GRAMY O PRZYSZŁOŚĆ ZIEMI!

W dniu 25 maja 2018r. klasa IVc brała udział w warsztatach pt. "EkoCity" organizowane przez studentów Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Nasi uczniowie stanęli przed wyzwaniem jakim była budowa wsi lub miasta, tak aby było jak najbardziej "eko". Jak wiadomo każda inwestycja ma swoje plusy i minusy, dlatego też każda z nich musiała być dobrze przemyślana. Dobrej zabawie towarzyszyła również nauka. Środki na wszelkie inwestycje pozyskiwali odpowiadając na różne pytania dotyczące ekologii lub robiąc ciekawe doświadczenia. Po zakończeniu warsztatów uczniowie podziwiali hodowlę mrówek tropikalnych, Akwarium Malawi oraz zbiór szkieletów dużych ssaków. Wśród nich największe wrażenie wywarł na uczniach szkielet płetwala zwyczajnego, będącym drugim co do wielkości zwierzęciem na Ziemi! Ponadto dużo radości sprawiło uczniom oglądanie eksponatów znajdujących się w Muzeum Inkluzji w Bursztynie.