Home > Tydzień S ...

Tydzień Szczęścia

Tydzień Szczęścia

KOCHANI!!!!

W dniach 20-24.09.2021 r. obchodzimy II Ogólnopolski Tydzień Szczęścia.

W Morskiej Szkole Podstawowej będziemy świętować go po raz pierwszy.  Dlatego pragniemy wszystkich Was zaprosić do aktywnego włączenia się w obchody tego tygodnia.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA?

Punkty dla Uczniów

Przez ten tydzień chcielibyśmy, aby uczniowie byli nagradzani punktami jak najczęściej  (za zaangażowanie, za uśmiech, za dobre słowo, za pozytywne nastawienie, za bycie miłym kolegą, uprzejmość, itp.)

ATRAKCJE!!!

Bramka szczęścia
W poniedziałek na wejściu czekają uczniów niespodzianki - bramka szczęścia, cukierek i miłe słowo.
Codziennie na facebooku będą publikowane recepty na szczęście od dr Farta, ponadto podczas tego tygodnia będzie inny dzwonek.

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

Od poniedziałku ruszamy z losowaniem przywileju szczęśliwego numerka! Regulamin znajdziecie tutaj --> KLIK!

Wystawa Talentów (20-23.09- zbieranie prac; 24.09- wystawa)
Od poniedziałku (20.09.) do czwartku (23.09) podczas zajęć lekcyjnych i świetlicowych, uczniowie będą wykonywali prace, które będą obrazowały ich wyobrażenie szczęścia. Mogą być to rysunki, obrazy, figurki, rękodzieła... wszystko, co kojarzy się ze szczęściem. Każdy z nas widzi je przecież inaczej, inaczej odczuwa i opisuje.

CO SPRAWIA  MI SZCZĘŚCIE?

Pod takim hasłem uczniowie podczas zajęć będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pasji, talentów i zainteresowań w dowolnej formie.

MÓJ KAMYK SZCZĘŚCIA

Uczniowie przynoszą do szkoły dowolny kamień i ozdabiają go w dowolnie wybrany sposób (farbami, mazakami, wycinankami, ozdobami).

ROBIENIE OZDÓB DO FOTOBUDKI

Uczniowie będą mieli za zadanie wymyślić ozdoby, które posłużą jako gadżety przy robieniu zdjęć w przygotowanej odpowiednio fotobudce (maseczki, wstążki i inne ozdoby). Dzieci do szkoły przynoszą materiały plastyczne: tekturki, kolorowy papier, bibułę, patyczki, wstążki, ozdoby, cekiny, które wykorzystają do zrobienia ozdób.
Wszystkie wykonane prace w przeciągu tygodnia prosimy o przekazywanie bezpośrednio organizatorom wydarzenia lub wychowawcom.

Nić szczęścia- cały tydzień
Na szkolnych korytarzach naszej szkoły zostanie wypuszczona NIĆ SZCZĘŚCIA, na której będziemy zawieszać nasze momenty w życiu, w których byliśmy radośni, zadowoleni, po prostu... SZCZĘŚLIWI. Zachęcamy WSZYSTKICH uczniów, nauczycieli i rodziców, aby przygotowali swoje momenty szczęścia w formie zdjęć, które pojawią się na naszej NICI SZCZĘŚCIA i rozweselą szkolne korytarze Morskiej Szkoły Podstawowej. Jeśli nie posiadacie takich zdjęć, niech będą to Wasze rysunki pocztówki, albo obrazki, które wywołują w Was radość i uśmiech na twarzy.
Bo przecież... SZCZĘŚCIE TO JEDYNA RZECZ, KTÓRA SIĘ MNOŻY, JEŚLI SIĘ JĄ DZIELI - Jak mawiał Albert Schweitzer.
Dlatego podzielmy się swym szczęściem puszczając NIĆ SZCZĘŚCIA innym, abyśmy wszyscy mogli go doświadczyć.

Suchar dnia- od wtorku 21.09
Na tablicy przy pokoju nauczycielskim zostanie powieszony plakat, na którym codziennie wywieszany będzie tytułowy suchar dnia, który będzie bawił nas wszystkich. Codziennie zaczynamy lekcje od dowcipu- może być wypowiedziany przez nauczyciela prowadzącego lub ucznia. Na drzwiach klas umieszczone zostaną zabawne teksty.

Fotobudka - Środa 22.09
W środę na długich przerwach będzie możliwość zrobienia sobie zabawnego zdjęcia z przyjaciółmi w Szczęśliwej Fotobudce (na drugim piętrze przy kabinie akustycznej). Do dyspozycji będą różne akcesoria. Uczniom klas młodszych zdjęcia robią nauczyciele, uczniowie klas starszych mają w tym momencie pozwolenie na użycie telefonów.

Poczta szczęścia

Wysyłanie wiadomości 20-23.09; dostarczanie- 24.09
Uczniowie mogą wysłać list/ pocztówkę z dobrym słowem lub upominek do swojego szkolnego przyjaciela/przyjaciółki. Kartki powinny być w zaklejonej kopercie, podpisanej imieniem, nazwiskiem, klasą adresata. Skrzynki pocztowe będą znajdowały się na drugim i trzecim piętrze przy kabinach akustycznych.

Ankieta
Każdy z uczniów klas 4-8 dostanie na Librusie link z anonimową ankietą, która pozwoli sprawdzić nam czy Uczniowie Morskiej Szkoły Podstawowej są w niej SZCZĘŚLIWI. Prosimy, abyście przypomnieli Uczniom o jej wypełnieniu. Zależy na ta tym, by dowiedzieć się jak nasi Uczniowie czują się w szkole.

Miłe słowo od nauczyciela

Klasy 4-8!
W ramach Tygodnia Szczęścia chcielibyśmy, aby Uczniowie naszej Szkoły dostali od Was, nauczycieli i wychowawców, miłą wiadomość na Librusie.
Czasami ciężko jest znaleźć czas i okazję by Uczniom powiedzieć coś miłego lub ich docenić. Tydzień Szczęścia to świetna okazja by pokazać im, że ich dostrzegacie. Dlatego zachęcamy Was do napisania krótkiej wiadomości (1 zdanie) do ucznia.
Jeśli zabrakłoby Wam pomysłów, co napisać - wysyłamy w załączniku Miłe Słowo. Wybierzcie i dopasujcie do swoich uczniów.
Wyślijcie im to maksymalnie do piątku

Klasy 1-3!
W ramach Tygodnia Szczęścia chcielibyśmy, aby każdy uczeń dostał miłą wiadomość. W tym celu, podczas zajęć plastyczno-technicznych, prosimy o wykonanie prostej koperty, którą dzieci ozdabiają, podpisują i przyczepiają do tablic w swojej klasie (w załączniku zdjęcie przykładowej koperty). Będzie to koperta na miłe wiadomości (słowa, rysunki, itp.) od innych uczniów i nauczycieli. Koperty można wykonać już w poniedziałek i przez cały tydzień zbierać dobre wiadomości. Na koniec tygodnia każdy zabiera swoją kopertę do domu.
Zadbajcie o to, by każdy coś miłego dostał!