Jesteś tutaj:

Goście z innych krajów

Goście z innych krajów

Szanowni Rodzice,
Po raz kolejny studenci – wolontariusze z zagranicy dzięki organizacji studenckiej AIESEC Uniwersytetu Gdańskiego goszczą
w naszej szkole i przedszkolu.
Tym razem pochodzą z Indii (Ashish), z Gruzji (Kosta,) z Brazylii (Priscilla) oraz mieszkanka Australii pochodząca z Chin (Nicole).
W ramach swojego pobytu odwiedzą wszystkie klasy i opowiedzą w języku angielskim o kulturze swoich ojczyzn, języku, zwyczajach i ciekawostkach. Dla naszych uczniów będzie to niezapomniana przygoda kontaktu z żywym językiem angielskim oraz możliwość innego poznania świata – bezpośrednio przez obywateli innych krajów.
Liczę, że wszystko przebiegnie z sukcesem i jak co roku będzie możliwość rozmów poza szkołą z naszymi gośćmi.
Jednocześnie zachęcam Państwa do zgłaszania się jeśli któraś rodzina miałaby możliwość goszczenia jednej z osób przez tydzień pod swoim dachem by w ten sposób wykorzystać rzadką możliwość konwersacji angielskiej w swoim domu dla dzieci, ale i dla dorosłych. Szkoła zapewnia żywienie studentów, więc prosimy tylko o nocleg. Chętnie zapoznamy ze szczegółami podczas osobistej rozmowy z chętnymi gospodarzami.
Międzynarodowe przyjaźnie zawiązane w zeszłych latach trwają do dziś dlatego serdecznie polecamy możliwość skorzystania z szansy.
Justyna Januszewska