Home > Dzień Kro ...

Dzień Kropki w Morskiej

Menu jadalni 25.03-27.03

Dzień Kropki w Morskiej

Za nami kolejny Dzień Kropki!

Tradycją lat ubiegłych, także i w tym roku Morska Szkoła wzięła udział w międzynarodowych obchodach Dot Day. Jak zwykle uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania i 15 września 2021 zapisze się na kartach historii. Na uczniów naszego Okrętu czekały liczne atrakcje. Dzieciaki miały za zadanieodczytać kropkowe kody znajdujące się na drzwiach wejściowych do sal lekcyjnych. Przy wejściu do szkoły czekało drzewo talentów, na którym każdy mógł pochwalić swoim unikalnym talentem (oczywiście zapisanym na kropkowej karteczce), a dodatkowo każdy mógł wziąć udział w konkursie pod szyldem "Mam talent i Kropka!"

Skąd się wzięło tak naprawdę Święto Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Poniżej możecie zapoznać się z książką w wersji filmowej jeśli jej nie znacie :)

Tymczasem...Do zobaczenia w za rok! :)