Biblioteka

Biblioteka

Nasza biblioteka powstała w tym roku szkolnym i została uroczyście otwarta do pełnej dyspozycji uczniów w dniu 4 marca 2019 r. Posiada ponad 9 tys. woluminów i ich ilość cały czas wzrasta ponieważ cały czas opracowywane są bibliotecznie nowe pozycje książkowe pochodzące z zakupów z darowizn od osób zaprzyjaźnionych z naszą szkołą. Z wypracowanych i posegregowanych woluminów nauczyciel bibliotekarz wyodrębnił następujące działy: 1. Księgozbiór podręczny, 2. Księgozbiór podręczny dla uczniów, 3. Bajki, opowiadania i inne, 4. Lektury, 5. Księgozbiór dla dorosłych (belertystyka, inne). W bibliotece jest również gromadzony i inwentaryzowany cały zasób podręczników dla klas I-VIII przygotowywany w zestawach i wypożyczamy każdego roku szkolnego dla uczniów na cały rok szkolny. W naszej bibliotece zostało również wygospodarowane miejsce na małą, cichą i przytulną czytelnię. Tutaj uczniowie uczą się kultury czytania i zasad funkcjonowania biblioteki.

SERDECZNIE ZAPRASZAM W GODZINACH PRACY BIBLIOTEKI.

BIBLIOTEKARZ